نام و اجزای قهوه

نام و اجزای قهوه


قهوه ریشه آن را به یک نوع گیاه شناخته شده به نام ( coffea ) می شناسند , قهوه یا همان کافی(coffee) یک نوشیدنی با طعم و عطری دلپذیر و فوق العاده از دانه های بوداده ی گیاه (coffea) تهیه می شود .


کافیا یک جنس گیاهان گلدار است که دانه های آن ، به نام قهوه لوبیا ، برای نوشیدنی های قهوه و محصولات مختلف استفاده می شود ، این عضو خانواده Rubiaceae است .

در میان این جنس بیش از ۵۰۰ جنس و ۶۰۰۰ گونه از درختان و درختان گرمسیری وجود دارد .


کارشناسان تخمین می زنند که هر کدام از ۲۵ تا ۱۰۰ گونه از گیاهان قهوه وجود دارد . درخت قهوه اغلب بیش از ۵ متر رشد می کند ، برگ های آن سبز تیره ، کمی قرمز و براق و جذاب است .

هر درخت با برگ های سبز و مومی پوشانده می شود ، شکوفه ها و گل هایی کوچک و سپید ی می روید که بوی آن شبیه بوی یاسمن می باشد .

دانه های قهوه ( میوه ی قهوه که به آن‌ها گیلاس قهوه گفته می‌شود ) بر روی این درختان رشد می کنند.
گیلاس قهوه در طول شاخه ها رشد می کند و از آنجایی که در یک دوره پیوسته رشد می کند ، به طور همزمان ، در یک درخت تنها گل ها ، میوه های سبز و میوه های رسیده را نمی بینیم .

تقریبا یک سال طول می کشد تا یک درخت برای اولین بار گل بدهد و حدود ۵ سال رشد برای رسیدن به تولید کامل میوه قهوه زمان لازم است .
کافئین موجود در قهوه ” لوبیا ” یک دفاع گیاهی طبیعی در برابر علف های هرز و آفات است ، یعنی یک ماده سمی که از دانه های گیاه محافظت می کند .

میوه ها و برگ ها هم منابع کافئین هستند و همچنین قهوه به دلیل محتوای کافئین آن کمی اسیدی است و اثر تحریک کننده بر روی انسان دارد و یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است .

به اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *